Publikováno 12. 10. 2017

SOUZNĚNÍ I KRITIKA. Dula popsala svůj pocit z celého projektu. Co v ní dnes vyvolává pojem Malé lásky?

Malé lásky Renata Bušová - 2
Zdroj: Nova.cz

V posledním díle Malých lásek se objevila dula Táňa Roncová (55), která na svých internetových stránkách popsala zážitek z celého projektu. Jaký je její názor?

Přehrát poslední díl

Táňa Roncová chtěla vždycky pomáhat lidem kolem a v jejích očích není žádná pomoc tak důležitá jako podpora ženy, která přivádí na svět nový život. Z tohoto důvodu se rozhodla pro povolání duly, která pomáhá ženám při porodech.

Malé lásky - Renata Bušová do porodnice přichází s porodní dulou - 1
Zdroj: TV Nova

Její služby využila i nastávající maminka Renata, která jí po pár návštěvách prozradila, že se přihlásila do unikátního projektu Malé lásky a byla vybrána. „Při dalším osobním setkání jsem se jí pokusila osvětlit důsledky takového rozhodnutí, hovořila jsem o intimitě, která by měla zrození provázet, ale Reniny osobní důvody k natáčení převážily a já, jelikož zastávám všestranně respektující přístup, jsem jí svou účast potvrdila,“ popisuje Táňa.

V den D dorazily obě ženy do porodnice fakultní nemocnice v Plzni. „Přijely jsme na místo. Přivítání bylo docela milé, rozmístěné kamery a spousta světla mi dělaly trochu problém, ale říkala jsem si, že si to Rena takto vybrala. Nesoudím. Pomáhám. Byla jsem příjemně překvapena, když jsme přišly na sál, mohly jsme tam zůstat asi půl hodiny samy, aniž by někdo zahrnul Renu otázkami a „nezbytnými“ formuláři. Kontrakce byly již celkem pravidelné, na sále se objevil lékař. Když začal rodičku vaginálně vyšetřovat, všimla jsem si Renina zděšeného a bolestného výrazu, který se ještě stupňoval poté, co jí porodník důkladně a zřejmě nepříliš šetrně prohmatal břicho. Krátce po jeho odchodu se Renu dala do pláče a nemohla přestat. Byla v šoku,“ napsala na svých stránkách dula.

Nova.cz

Diskuze

13.10. | 15:41 František Ratman
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ja jsem prekvapen peknymi porodnimi saly,ale jeste vice jsem prekvapen ze zeny rodi v tom v cem prisly nekteři muzi se ani neprevlekaji ani navleky neberou ani rousky pak tam pusti prarodice v botech z venku tez bez rousky porodni asistenky mile a prijemne ale je divne ze rodi bez lekare.