Publikováno 12. 9. 2017

ZAJÍMAVOSTI Z MALÝCH LÁSEK: Štáb pracující 1344 hodin i důvod, proč se natáčelo v Plzni!

Zdroj: TV Nova

Unikátní dokureality série Malé lásky přináší pohled na nejkrásnější okamžiky v životě párů. Štáb byl v plzeňské nemocnici nonstop. Nesmělo se stát, aby mu unikl byť jen jediný porod. Jaké jsou největší zajímavosti projektu?

Přehrát poslední díl

Dokureality Malé lásky se natáčela nepřetržitě dva měsíce. Na 35 kamer 7 dní v týdnu. Co o projektu prozradil jeho režisér Radovan Síbrt? „Nás tam sedělo docela hodně v režii a často jsme byli fascinovaní příběhy. Zážitek z porodu byl neskutečně silný a všichni ho prožívali na místě i tady ve střižně.“

Na projektu pracovalo přes 400 lidí. Někdy se nerodilo i čtyři dny, někdy šel jeden porod za druhým. Nejdelší trval celý den, tedy neskutečných 24 hodin! Naopak nejkratší, překotný porod, trval pouhých 45 minut. Ten je pro rodičku i dítě velkým šokem. „Někdy jsme měli i tři porody najednou, což už je za hranicí toho, co se dá zvládnout. Nikdo moc neřešil, jestli má hlad, nebo potřebuje na záchod. Ten adrenalin hnal i ten štáb. Ty emoce tam prostě tryskají,“ popisuje Síbrt.

Malé lásky, Radovan Síbrt
Zdroj: Nova.cz

A proč byla pro natáčení zvolena právě Fakultní nemocnice v Plzni? „Plzeňská porodnice se snaží sledovat současné trendy v porodnictví a to tak, aby vycházeli vstříct maminkám, které tam rodí,“ vysvětlil režisér.

A jak si v postprodukci poradili s 2250 hodinami natočeného materiálu? Na to se podívejte ve videu. Dokureality Malé lásky sledujte každou středu od 21:35 na TV Nova.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nova Cinema

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.