PORODNÍ DULA! Návrat k tradici, nebo hit současnosti? Jak přicházejí děti na svět s její pomocí?

Aktualizováno 05.11.2017


V předešlých epizodách Malých lásek bylo k vidění celkem 21 porodů. Co rodina, to jiný vztah i přístup k medicíně. Renata je ale první rodičkou, která do porodnice přijela společně s vlastní porodní asistentkou - dulou. Jak porod dopadne a dojde na třecí plochy?

Přehrát poslední díl

 

Renata má za sebou už jeden porod, na který nevzpomíná zrovna v dobrém. Tentokrát se rozhodla, že si situaci pojistí a porod si náležitě užije, aby se jí ve spojitosti s tímto tématem v budoucnu vybavovaly jen hezké vzpomínky. Na porodní pokoj si přivede vlastní porodní asistentku - dulu, která je jednou z možných alternativ. Ta nastávající dvojnásobnou maminku podpoří, uvolní, rozptýlí případné obavy a bude jí po celou dobu nápomocna. Manžel s jejím rozhodnutím neměl problém a se záležitostmi kolem porodu nechal své ženě volnou ruku. Renata se s dulou velmi dobře zná a na první pohled je patrné, že ani jedna lékařům úplně nevěří.


Tento porod se samozřejmě neobejde bez třecích ploch mezi alternativou a rutinními nemocničními postupy a o střety názorů tak nebude nouze. Obě ženy působí velmi ezotericky a jsou proti veškerým umělým zásahům.

 

Rodičku přiveze do porodnice samotná dula a na vše reaguje převážně mimikou. Zvedá obočí a je jasné, že nemocničním prostředím pohrdá. Dojde k vzájemnému porozumění jednotlivých stran a změní se jejich vztah k lékařům?

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZÁZRAK: Neplodná žena si vyslechla nepředstavitelnou diagnózu. Co na to její rodina?

CO V TV NEBYLO: Ona byla zoufalá, ale tatínek si s početím nelámal hlavu. Snažení si užíval! VIDEO

Nova.cz