Domácí porody? Příliš velký hazard, tvrdí přednosta kliniky z Malých lásek

Aktualizováno 10.08.2019

Lenka a František Poppovi - 4
Zdroj: TV Nova

Na podzim se na obrazovky televize Nova vrátí oblíbený pořad Malé lásky. Diváci se opět setkají s odborníky z gynekologicko‑porodnické kliniky v Plzni, kteří pomohou na svět téměř třem desítkám novorozenců. A to v bezpečí nemocnice. Lékaři a porodní jsou totiž přesvědčeni, že není nejmenší důvod snažit se o domácí porody…

K porodům by mělo docházet pouze a jenom v nemocnicích! O tom je přesvědčen přednosta gynekologické kliniky z Malých lásek Zdeněk Novotný, který zároveň tvrdí, že domácí porody jsou velice riskantní a nebezpečnou záležitostí. „I zcela fyziologicky probíhající těhotenství a následně po určitou dobu zcela fyziologicky probíhající porod se může ve vteřině změnit v situaci, která může ohrožovat jak zdraví, tak i život dítěte i matky,“ uvádí Novotný.

Zdroj: TV Nova

Domácí porody jsou už dlouhou dobu předmětem celé řady sporů. Jejich zastánci argumentují především možností volby. A také tím, že díky nim mají mnohem větší pohodlí. Zdeněk Novotný nicméně doufá, že pořad Malé lásky pomůže ukázat, že není důvod obávat se porodnice, že i tady mají matky své soukromíosobní přístup.

Otázka domácích porodů každopádně stále vyvolává velké emoce. A tato situace se zřejmě jen tak brzy nezmění

Na novou řadu Malých lásek se můžete těšit každou středu ve 21:30. První díl sledujte již 28. srpna na TV Nova!


Padající kalhoty a docent Škraloup. Připomeňte si ty nejzábavnější okamžiky z Malých lásek!