Gábina z Malých lásek promluvila o porodu: Natáčení jsme tajili, reakce čekáme různé

Aktualizováno 09.08.2019

Malé lásky
Zdroj: TV Nova

Gabriela Kostohryzová je usměvavá porodní asistentka fakultní nemocnice Plzeň, na porodním sále pracuje více než deset let. Diváci televize Nova si ji určitě vybaví z první a druhé řady Malých lásek, kde pomáhala maminkám přivést na svět jejich miminka. Tentokrát si s nimi vyměnila roli a před kamerami porodí svého prvorozeného syna!

V čem to bylo jiné a jak se na svůj příběh před kamerou dívá dnes ona i její manžel? Navštívili jsme Gábinu a Honzu doma, abychom je vyzpovídali a zjistili, jak novopečení rodiče účinkování v pořadu zpětně vnímají. Oba se nezávisle na sobě shodli, že je to především krásná vzpomínka, a bylo to pro ně tak zlomové, že by neváhali přivést na svět před kamerou i druhého potomka.

Zdroj: TV Nova

Kdy vás poprvé napadlo, že i vy přivedete syna na svět před kamerou?

Gábina:
To by mě nenapadlo ani ve snu, ale samozřejmě se to nějakým způsobem nabízelo. Byla jsem v prvním cyklu natáčení Malých lásek, a když se začínalo natáčet podruhé, byla jsem těhotná. Musím říct, že díky tomu máme krásnou vzpomínku.

Manžel:
Ano, prostě to tak nějak samo vyplynulo.
Zdroj: TV Nova

Jaké to pro vás bylo, ocitnout se před třemi desítkami kamer? Sice jste na ně byla zvyklá z předchozích natáčení, ale vaše pozice byla přece jen úplně jiná. Více intimní.

Gábina: Popravdě, kamery člověk vůbec nevnímá. Porod je tak náročný, že se nedokážete soustředit na nic jiného. Člověk je vůbec nevnímá a také se podle toho chová. Zakřičí si (směje se). Uvědomíte si to, až když se vidíte na obrazovce. Což se nám už poštěstilo... To si najednou vybavíte věci, na které jste během roku zapomněli.

Manžel: Také jsem si to neuvědomoval, především jsem se snažil být Gábině oporou. „Ty ses chovala dobře, statečně.“

Gábina: Já, kdybych asi neviděla první řadu, která byla natočená krásně a citlivě, bych do toho asi nešla. Tím, že jsem celý štáb znala a stýkáme se doteď, nebo o sobě aspoň víme, to bylo takové rodinnější.

Manžel: Souhlasím. Když se Matýsek narodil, Radka (producentka Malých Lásek) a Radovan (režisér) za námi i přijeli. Určitě bychom to ostatním doporučili. Kamery vůbec nevnímáte a soustředíte se na porod.

Zdroj: TV Nova

Co vám na vaši účast v pořadu říkali kolegové z plzeňské porodnice? Svěřila jste se jim?


Gábina: Ostatní nevěděli, že se zúčastníme natáčení. Věděla to pouze porodní asistentka Míša Buchtová a paní doktorka Helena Kaprálová, která byla u porodu. Jinak jsme to nikomu neříkali. Samozřejmě čekáme různé názory.

Manžel: Dělali jsme to hlavně pro sebe. Jednou to třeba ukážeme prckovi.
Zdroj: TV Nova

Vraťme se ještě k samotné epizodě s vámi. Jaké bylo vidět to téměř po roce? Jaký byl podle vás výsledek?


Gábina: Výsledek je pro nás krásný – když jsme ho viděli, smáli jsme se i plakali. Já jsem vlastně poprvé viděla reakci Honzíka (manžela), kterou jsem ten den vlastně vůbec nevnímala. Dívala jsem se jen na Matýska a manželovo dojetí nezaznamenala. Člověku nic neuteklo a připomněl si to.

Jak složité bylo přemluvit manžela, aby se Malých lásek účastnil?

Gábina: Manžela jsem přemlouvat nemusela. Pořád jsme o tom mluvili, zda ano, nebo ne. Nakonec mi řekl, ať si to rozhodnu sama. Já tam budu v choulostivější situaci než on.


Novou řadu Malých lásek sledujte na televizních obrazovkách již 28. srpna ve 21:30!


Padající kalhoty a docent Škraloup. Připomeňte si ty nejzábavnější okamžiky z Malých lásek!