Rodí se vždy, když se to nehodí! Režisér Malých lásek prozradil, jaké události štábu nečekaně zavařily

Aktualizováno 14.8. 2018 14:24
Zdroj: TV Nova

Konec srpna bude patřit nové sérii dokureality Malé lásky. Za krásnými, dramatickými a mnohdy i dojemnými záběry se ale skrývá pečlivá příprava celého štábu. Jak na natáčení vzpomíná režisér Radovan Síbrt?

Co nového čeká diváky v další sérii dokureality Malé lásky?
Každý porod je nový a jiný, za každým rodičem se skrývá originální příběh. Takže se divák nemusí obávat, že bychom jej nepotěšili. Naopak, budeme u porodu patnáctileté maminky, která se rozhodla, že je jí život očekávaného dítěte přednější než jisté nepohodlí, které ji v tomto věku očekává. Uvidíme porod dvojčat, ale i porod maminky, která je po těžké nemoci odkázaná na invalidní vozík. A samozřejmě si užijeme spousty humoru.


Porod je vždy něco nečekaného, nepředpověditelného – jste součástí nemocnice 24 hodin denně. Rodilo se spíš přes den, nebo v noci?
Přírodě neporučíme. To jediné je jisté. A mám takový pocit, že vždy se rodí, když se to zrovna úplně nehodí. Několik dní čekáme a pak najednou přijede několik maminek a my nevíme, co dřív.
 


V plzeňské porodnici jste vlastně doma. Těšili jste se na známé tváře?
Samozřejmě je příjemné, že vstupujeme do prostředí, kde se cítíme vítaní. A to nejen proto, že nám někteří členové nemocničního personálu přirostli k srdci – usnadňuje to i naši práci. Místo opatrného navazování vztahů za kamerou, tak jako tomu bylo vloni, se můžeme věnovat budování příběhů před kamerou.


Narazili jste na nějaká úskalí, která vás překvapila, i když jste již zajetý tým?

Hlavní úskalí je příroda. Dvacet maminek porodilo předčasně, a my tak strávili několik dní čekáním. A to bývá nejobtížnější. Nikdo nechce jen tak sedět a čekat. Alespoň ne my.

 

Další zajímavé informace o natáčení Malých lásek odhalil Radovan Síbrt ve videu. 

 

Premiérové díly dokureality Malé lásky na TV Nova startují už 29. srpna.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TV Nova