Rodina Radky a Lukáše Baránkových

Aktualizováno 7.9. 2017 12:10
Malé lásky: Radka Baránková a Lukáš Baránek
Zdroj: TV Nova

Radka Baránková je ošetřovatelka, mateřský typ, jemná ale také docela výbušná. Lukáš Baránek je povoláním vězeňský bachař, má siláckou fasádu, pod níž je nejistý chlapík, který si svou dominanci dokazuje často tím, že partnerku paroduje a posmívá se jí – jak mluví, co dělá a jak vypadá. Projeví Lukáš Baránek v porodnici svůj nadhled vězeňského bachaře?

V nemocnici se tahle fasáda vypaří. Lukáš Baránek při porodu skoro nemluví, je z celé situace dost vyjukaný. Naopak Radka Baránková se nenechává rozhodit. Celou situaci zvládne naprosto s přehledem. Porodí za čtvrt hodiny, v klidu bez komplikací. Příběh se točí hodně kolem tohoto kontrastu – on tvrďák a bachař, který svou ženu paroduje, když je v bezpečí domova. Ale když přijde v porodnici na lámání chleba, tak je naopak v defenzivě. Baránková ale jeho pomoc nepotřebuje.

Pod hlavním příběhem je silná vedlejší linka v rozhovoru: Lukáš ji sbalil až po osmi letech, co se znali. Jsou spolu teď dva roky. První setkání prý byla katastrofa, vztah k sobě našli až postupně a krkolomně.
 

TV Nova